Жіноче здоров’я – непроста тема, яка з раннього віку знайома кожній дівчині.

У минулому році українки анонімно ділилися своїм негативним досвідом супроводу вагітності, пологів та післяпологового періоду в українському сегменті Facebook. Тоді «Українська правда. Життя» запропонувала відомому лікарю-акушеру та автору багатьох книг для майбутніх мам Олені Березовській  прокоментувати тему акушерського свавілля.

Проте гінекологія це не тільки процес появи дітей, а й наука, яка розвивається. Ми попросили пані Олену – канадского лікаря-дослідника та акушера-гінеколога, – розповісти про діагнози, які прогресивні лікарі не спішать лікувати.

1. «Ерозія» шийки матки

Неіснуючий діагноз, тому що зміни на шийці матки можуть бути проявом норми (особливим фізіологічним станом певні періоди життя жінки) або ж проявом різних захворювань, які всі мають медичні назви.

Таке поняття, як «дисплазія» застаріло, є лабораторним діагнозом, хоча давно вже не використовується в медицині.

З цими «діагнозами» часто згадується ВПЛ-інфекція (вірус папіломи людини), і пропонується дороге медикаментозне лікування.

ВПЛ-інфекція не лікується!

Дивіться Эрозия, дисплация, ВПЧ (2 вебинара)

2. Порушення менструального циклу або гормональний дисбаланс

Це часто звучить як діагноз, але не є таким, а відображає лише факт зміни регулярності менструального циклу.

Причин порушення циклу безліч. Це може бути тимчасове явище як процес адаптації жіночого організму до зовнішніх і внутрішніх факторів (стрес, перевтома, зміна оточення, перенесене захворювання поза жіночих статевих органів та інше).

Понад 100 діагнозів можуть супроводжуватися порушенням дозрівання статевих клітин і нерегулярністю менструальних циклів. Індивідуальний підхід є ключем в постановці правильного діагнозу.

3. Ендометріоз

Він являє собою наявність тканини, подібної по будові і функції до внутрішнього вистилання матки (ендометрію).

Реальна частота цього захворювання серед жінок не відома, тому що найчастіше ендометріоз протікає безсимптомно, і нерідко його виявляють випадково під час проведення лапароскопії та інших втручань на органах малого тазу.

Розвиток ендометріозу залежить від нормальних менструальних циклів, а значить, він може прогресувати до клімаксу, що лякає багатьох жінок.

Цей діагноз пов’язаний з надмірним зловживанням оперативним втручанням і тривалим використанням гормональних препаратів.

Дивіться вебінар Эндометриоз: коммерческий диагноз или реальность

4. Синдром полікістозних яєчників

Часто цей діагноз озвучують після УЗД у молодої категорії жінок, які страждають також нерегулярністю менструальних циклів.

У більшості випадків це помилковий діагноз, який виставляється без врахування цілого комплексу порушень обміну речовин.

У житті кожної жінки є періоди, коли менструальний цикл може бути порушений, а УЗД-картина яєчників може нагадувати цей синдром.

Також, далеко не всі жінки і лікарі знають, що ідеальних циклів у 28 днів не буває, і в нормі менструальні цикли можуть бути тривалістю в 21-35 днів, з коливаннями у 7 днів в обидві сторони.

5. Хронічне запалення яєчників з або без спайкової хвороби

Частий діагноз, який чомусь виставляють УЗД-лікарі без урахування скарг, історії та клінічної картини.

Хронічного запалення яєчників не буває, а спайкова хвороба – рідкісне захворювання, пов’язане з перенесеними операціями і серйозними запаленнями очеревини – перитоніту.

Однак до складу лікування нерідко входить до 10 найменувань різних лікарських препаратів і тих, що ліками не є, або є занадто застарілими, а також неефективні фізпроцедури та інші сумнівні методи «лікування».

Більшрозлого про ці та інші теми ви можете почитатиу книгах Олени Березовської.

Для сайту https://life.pravda.com.ua/