UА:
Останнім часом було багато запитань з приводу викиднів на нервовому грунті. Не так давно я писала про те, що під впливом стресу, будь-якого – фізичного, емоційного, енергетичного – може порушуватися менструальний цикл, особливо овуляція. Також, давно відомо, що стрес може підвищувати рівень викиднів і передчасних пологів.

Так, на фоні страхів, хвилювань, страждань, переживань, тривоги, вмикаються захисні процеси організму – програма самозахисту, де на першому місці буде забезпечення самовиживання організму. Тому інші організми (ембріон, плід), а тим більш з чужим генетичним кодом, можуть стати зайвими і тому жіноче тіло подбає про те, щоб позбутися від цього зайвого навантаження на її організм.

Існує дуже багато публікацій, які підтверджують факт втрати вагітностей на різних термінах під час воєн, стихійних лих, катастроф, після втрати рідних і близьких людей.

Що потрібно робити в таких випадках? Якщо процес видалення плідного яйця розпочався, потрібно сприйняти це як закономірність, як результат перенесеного стресу. Головне, заспокоїтися.

Передчасні пологи можна спробувати зупинити, але в більшості випадків це не спрацює. Тому важливо провести стероїдну профілактику для швидкого дозрівання легень у дитини після 24 тижнів і бути готовим до пологів, які переважно настають протягом 1-2 діб у 50% жінок.

Якою б втрата вагітності не була морально важкою, потрібно зрозуміти, що життя продовжується, тому шанс мати дітей не повинен перекреслюватися зневірою і тривалими стражданнями.

RU:

В последнее время было много вопросов по поводу выкидышей на нервной почве. Недавно я писала о том, что под влиянием стресса, любого – физического, эмоционального, энергетического – может нарушаться менструальный цикл, особенно овуляция. Также давно известно, что стресс может повышать уровень выкидышей и преждевременных родов.

Так, на фоне страхов, волнений, страданий, переживаний, тревоги включаются защитные процессы организма – программа самозащиты, где на первом месте будет обеспечение самовыживания организма. Поэтому другие организмы (эмбрион, плод), а тем более с чужим генетическим кодом, могут стать лишними и потому женское тело позаботится о том, чтобы избавиться от этой излишней нагрузки на ее организм.

Существует очень много публикаций, подтверждающих факт потери беременностей на разных сроках во время войн, стихийных бедствий, катастроф, после потери родных и близких людей.

Что делать в таких случаях? Если процесс удаления плодного яйца начался, то нужно воспринять это как закономерность, как результат перенесенного стресса. Главное, успокоиться.

Преждевременные роды можно попытаться остановить, но в большинстве случаев это не сработает. Поэтому важно провести стероидную профилактику для быстрого созревания легких у ребенка после 24 недель и быть готовым к родам, преимущественно наступающим в течение 1-2 суток у 50% женщин.

Какой бы потеря беременности ни была морально тяжелой, нужно понять, что жизнь продолжается, поэтому шанс иметь детей не должен перечеркиваться унынием и длительными страданиями.

 

ВЕРНУТЬСЯ в Блог Др. Елены Березовской