Мало хто з вас знає про таке захворювання як Lympogranuloma venereum (LGV).

Це венеричне захворювання, що передається статевим шляхом. Збудник — спеціальні типи Chlamydia trachomatis (L1, L2, L3). Рівень цього захворювання почав підвищуватися у багатьох країнах.

Лімфогранулома може протікати безсимптомно, але з прогресом захворювання симптоми часто нагадують захворювання кишечника (дуже болісний проктит). У місці зараження з’являється невелика безболісна папула, на яку зазвичай не звертають увагу. Папула покривається виразками і з’являються збільшені пахові лімфовузли. Також захворювання може протікати як звичайна застуда — лихоманка, слабкість, біль у суглобах.

Чи потрібно всіх людей тестувати на хламідіоз? таких рекомендацій немає. За підозри на лімфогранулому необхідно провести діагностику зішкріба з анусу за допомогою NAAT тесту. Позитивний тест потребує додаткової діагностики. При необхідності досліджується аспірат із лімфатичних вузлів. Тестування мають пройти усі статеві партнери за останні 60 днів статевих відносин.

Лікування лімфогрануломи проводиться за допомогою доксицикліну протягом 21 дня. Статевий партнер проходить таке ж лікування до підтвердження діагнозу (якщо у партнера не виявлено хламідії, лікування можна припинити).
Повторне обстеження проводиться не раніше, ніж через 3 тижні після завершення лікування.