UА:
Про молочницю (вагінальний кандидоз) існує дуже багато спекуляцій. До речі, пліснявка – це не молочниця, а грибкове враження слизової ротової порожнини і глотки, переважно у немовлят. Тому ми не використовуємо цей термін по відношенню до піхви.

Що ви повинні знати про грибок, особливо кандиду? Грибки заселяють людський організм і без них ми б не змогли вижити. Вони є всюди: на шкірі, в роті, кишечнику, піхві і т.д. Вони є частиною здорового мікробіому людини! В кишечнику грибок, особливо кандида (дріжджі) приймає участь в перетравленні їжі і формування калу.

Кандида живе в піхві майже кожної жінки. У однієї жінки переважно можна знайти 1-3 види кандиди у виділеннях, але домінує переважно один вид. В стані спокою кандида знаходиться у вигляді спор. Це неактивна форма грибка, тому абсолютно нешкідлива.

Ріст грибка залежить від гормонального стану жінки, тому що під впливом гормонів змінюється рН піхви, тому найкраще грибок розмножується перед місячними, як і лактобактерії також. Кандида любить кисле середовище. Лактобактерії не пригнічують ріст грибка☝🏼

Перед місячними у виділеннях можна знайти міцелій або брунькову форму грибка, що говорить про його активний стан. Також при наявності симптомів у виділеннях ми находимо багато міцелія грибка. Якщо у вас немає скарг, але у виділеннях знаходять кандиду, заспокойтеся. Не потрібно нічого лікувати!
Через різні причини ріст грибка може бути активним і не пригнічуватися захисними силами організму людини, тому виникає кандидоз. Переважно він місцевий, тобто локалізований. У жінок найчастіше виникає вагінальний кандидоз, який супроводжується свербінням, печією промежини, почервонінням і набряком статевих губ і помірними виділеннями біло-кремового кольору з домішками включень, які нагадують грудочки сиру.

Кандидоз може самовилікуватися протягом 3-5 днів без лікування. Проте якщо симптоми викликають сильний дискомфорт, достатньо прийняти одну дозу оральних протигрибкових препаратів, наприклад флуконазол, і додатково можна скористатися протигрибковими свічками протягом 1-3-5 днів (залежить від виду препарату).

Якщо симптоми повторюються, це означає, що є постійні фактори, які провокують ріст грибка (антибіотики, стероїди, гормональні контрацептиви, погана гігієна, діабет і т.д.). Доки існують ці фактори, позбутися кандидозу буде важко. Харчування НЕ впливає на виникнення кандидозу, якщо у вас немає діабету, тому не потрібно сидіти на якихось дієтах🙅🏼‍♀️

Розчин питної соди не лікує кандидоз👎🏼, тому ним не потрібно спринцюватися. Але ним можна підмиватися для зняття подразнення слизової і шкіри вульви через виділення під час молочниці.

Додаткова інформація про кандидоз є на каналі Youtube.

RU:

О молочнице (вагинальный кандидоз) существует очень много разной информации.

Что вы должны знать о грибке, особенно кандиде? Грибки заселяют человеческий организм и без них мы не смогли бы выжить. Они есть повсюду: на коже, во рту, кишечнике, влагалище и т.д. Они являются частью здорового микробиома человека! В кишечнике грибок, особенно кандида (дрожжи) принимает участие в переваривании пищи и формировании кала.

Кандида живет во влагалище почти каждой женщины. У Одной женщины преимущественно обнаруживается 1-3 вида кандиды в выделениях, но доминирует обычно один вид. В состоянии покоя кандида находится в виде спор. Это неактивная форма грибка, поэтому совершенно безвредна.

Рост грибка зависит от гормонального состояния женщины, так как под влиянием гормонов меняется рН влагалища, поэтому лучше грибок размножается перед месячными, как и лактобактерии также. Кандида любим кислую среду и лактобактерии не угнетают рост грибка❌

Перед месячными в выделениях можно найти мицелий грибка, что говорит о его активном состоянии. Также при наличии симптомов в выделениях мы обнаруживаем много мицелия грибка. Если у вас нем жалоб, но в выделениях находят кандиду, успокойтесь. Не нужно ничего лечить! По разным причинам рост грибка может быть активным и не угнетаться защитными силами организма человека, поэтому возникает кандидоз.

Преимущественно он местный, то есть локализованный. У женщин чаще всего возникает вагинальный кандидоз, сопровождающийся зудом и жжением промежности, покраснением и отеком половых губ и умеренными выделениями бело-кремового цвета с включениями напоминающие комочки творога.

Кандидоз может саморазрешиться в течение 3-5 дней без лечения. Однако, если симптомы вызывают сильный дискомфорт, достаточно принять одну дозу оральных противогрибковых препаратов, например флуконазол, и дополнительно можно воспользоваться противогрибковыми свечами в течение 1-3-5 дней (зависит от вида препарата).

Если симптомы повторяются, значит, есть постоянные факторы, которые провоцируют рост грибка (антибиотики, стероиды, гормональные контрацептивы, плохая гигиена, диабет и т.д.). Пока существуют эти факторы, избавиться от кандидоза будет тяжело. Питание НЕ влияет на возникновение кандидоза, если у вас нет диабета, поэтому не нужно сидеть на каких-либо диетах

Раствор питьевой соды не лечит кандидоз, поэтому им не нужно спринцеваться. Но им можно подмываться для снятия раздражения слизистой и кожи вульвы из-за выделения во время молочницы.

Дополнительная информация о кандидозе есть на канале Youtube.


ВЕРНУТЬСЯ в Блог Др. Елены Березовской