UА:

А чи ви здогадувалися, як багато факторів під час вимірювання тиску можуть впливати на його показники і приводити до хибних результатів? Це дуже важливо знати вагітним жінкам, бо досить часто їх залякують гіпертонією і прееклампсією. Я впевнена, що навіть велика кількість медсестер, акушерок і лікарів не знають правила вимірювання тиску у вагітних жінок.

Те, що жінка повинна відпочити після приходу до лікаря і не рухатися хоча б 20-30 хвилин, це одне. Вона повинна бути спокійна, щоб уникнути синдрому білого халату, який зустрічається в 40% випадків. Але існують інші важливі фактори, які можуть значно впливати на показники тиску.

1. Неправильний розмір манжети тонометра:
— надто велика зменшує показники на 2-10 мм рт.ст.
— надто мала збільшує показники на 2-10 мм рт.ст.

2. Неправильне накладання манжети – збільшує показники на 5-50 мм рт. ст.

3. Розмови під час вимірювання (говоріння) – збільшує показники на 10 мм рт.ст.

4. Неправильна поза сидіння підвищує тиск на 10 мм рт.ст, а саме:
— спина без підтримки (потрібно спертися на спинку крісла)
— зігнута рука не підтримується столом
— ступні не плоскі (якщо є взуття на каблуках більше 4 см, потрібно його зняти) і не спираються в підлогу і висять

5. Наповнений сечовий міхур – показники збільшуються на 10 мм рт. ст.

10 мм рт. ст. мають велике значення! Тому що, коли мова йде про 130-135/80-85 мм рт.ст., то це норма для вагітної жінки. Але коли жінці вимірюють тиск, і показники 140/90 чи трохи вищі, лікар може залякати жінку гіпертонією і призначити ліки. Тому дуже важливо отримувати точні, правдиві показники.

Звичайно, тонометр повинен бути функціонально точним і справним. Якщо є якісь сумніви, потрібно відпочити 30 хвилин і виміряти тиск знову. Жінка не повинна при цьому вставати, йти в кабінет, бо це знову може підвищити показники тиску. Виміри в лежачому положенні проводять в стаціонарних умовах, але при цьому враховується поза жінки.

Було цікаво? Дайте знати в коментарях.

RU:

 

ВЕРНУТЬСЯ в Блог Др. Елены Березовской