Акупунктура використовується в китайській медицині тисячоліттями, і навіть у вагітних жінок. Наприклад, для лікування нудоти і блювоти в перші тижні вагітності. Акупунктуру використовують в пологах для зменшення болю. Але цікавими виявилися дані мета-аналізу публікацій на тему використання акупунктури для лікування болю попереку і внизу живота у вагітних жінок. Ці дані були опубліковані в статті «Acupuncture for low back and/or pelvic pain during pregnancy: a systematic review and meta-analysis of randomised controlled trials» в BMJ журналі китайськими лікарями.

☝🏼Потрібно зауважити, що в Китаї навчання акупунктурі триває декілька років, а не декілька тижні. Загалом до 10 років після завершення навчання в медичному університеті.

Тож, виявилося, що акупунктура під час вагітності значно знижує біль внизу живота (в малому тазі) і попереку, покращуючи комфорт виношування вагітності. Таке лікування не викликає передчасні пологи і не впливає на стан новонародженого. Також, в деяких дослідженнях мова йшла і про «заборонені точки», які не можна стимулювати під час вагітності.

Але проблема в тому, що насправді не вистачає більш чітких даних, які саме види акупунктури можна використовувати при вагітності. Вік жінок-добровольців був менше 35 років, тому закономірно, що рівень ускладнень вагітності в цій групі низький.

Я також хочу попередити всіх жінок, що акупунктура – це не іграшка. Людина, яка позиціонує себе спеціалістом з акупунктури, пройшовши якісь короткотривалі курси, може серйозно зашкодити здоров’ю і вагітності. Якщо ви не живете в Китаї , не рекомендую використовувати акупунктуру, бо ймовірність того, що ви натрапите дійсно на хорошого спеціаліста, майже нульова.