Вагітність — це набутий стан гіперкоагуляції. Захворюваність на ВТЕ під час вагітності або післяпологового періоду становить приблизно 1 на 1000, що в 5-10 разів більше, ніж у популяції невагітних жінок відповідного віку. Цей ризик ще більше зростає протягом перших 6 тижнів після пологів до 20-80-кратного збільшення ризику.
Тестування слід розглядати лише в тому випадку, якщо воно вплине на ведення вагітності. У жінок, які раніше мали неспровокований або спровокований естрогеном (оральні контрацептиви, екстракорпоральне запліднення або вагітність) ВТЕ, рутинне тестування на тромбофілію не показано Зазвичай цим жінкам потрібна тромбопрофілактика протягом всієї вагітності та післяпологового періоду (без обстеження).
Немає доказів на підтримку скринінгу безсимптомних жінок із сімейним анамнезом тромбозу за відсутності відомої спадкової тромбофілії.
У новому огляді (Croles FN et al. Вагітність, тромбофілія та ризик першого венозного тромбозу: систематичний огляд та байєсівський метааналіз. BMJ. 2017 ;359:j4452) абсолютні ризики першого епізоду ВТЕ під час вагітності були оцінені різні спадкові тромбофілії. Жінкам з гетерозиготним FVL, гетерозиготним F2 G20210A або гетерозиготним як FVL, так і F2 G20210A, як правило, не слід призначати тромбопрофілактику тільки на основі тромбофілії та сімейного анамнезу.
Тестування на дефіцит антитромбіну може бути проведене у вагітних жінок з відомою сімейною історією цього дефіциту або ознаками резистентності до гепарину. Тестування слід проводити щонайменше через 6 тижнів після закінчення вагітності та повторювати через 12 тижнів після першого тесту для підтвердження позитивних результатів.
НЕ ПРОВОДИМО скринінг на тромбофілію у жінок з ускладненнями вагітності, такими як повторний викидень або інші ускладнення вагітності. Для жінок із повторною або пізньою втратою вагітності скринінг на антифосфоліпідні антитіла можна пропонувати лише тоді, коли є впевненість, що результати допоможуть знизити ризик і прийняти рішення про лікування. Наприклад, якщо у жінки анатомічна вада матки, то її повторні втрати вагітності не мають нічого спільного з тестуванням на АФС.
Під час вагітності слід уникати тестування на антифосфоліпідні антитіла, оскільки результати можуть бути ненадійними (рівні антитіл підвищуються у всіх вагітних жінок).
RU
Тест на тромбофилию и беременность
Беременность – это приобретенное состояние гиперкоагуляции. Заболеваемость ВТЭ во время беременности или послеродового периода составляет примерно 1 на 1000, что в 5-10 раз больше, чем в популяции небеременных женщин соответствующего возраста. Этот риск еще больше возрастает в первые 6 недель после родов до 20-80-кратного увеличения риска.
Тестирование следует рассматривать только в том случае, если оно окажет влияние на ведение беременности. У женщин, ранее имевших неспровоцированный или спровоцированный эстрогеном (оральные контрацептивы, экстракорпоральное оплодотворение или беременность) ВТЭ, рутинное тестирование на тромбофилию не показано Обычно этим женщинам требуется тромбопрофилактика в течение всей беременности и послеродового периода (без обследования).
Нет доказательств поддержки скрининга бессимптомных женщин с семейным анамнезом тромбоза при отсутствии известной наследственной тромбофилии.
В новом обзоре (Croles FN et al. Беременность, тромбофилия и риск первого венозного тромбоза: систематический осмотр и байесовский метаанализ. BMJ. 2017 ;359:j4452) абсолютные риски первого эпизода ВТЭ во время беременности были оценены различные наследственные тромбозы. Женщинам с гетерозиготным FVL, гетерозиготным F2 G20210A или гетерозиготным как FVL, так и F2 G20210A, как правило, не следует назначать тромбопрофилактику только на основе тромбофилии и семейного анамнеза.
Тестирование на дефицит антитромбина может быть проведено у беременных женщин с известной семейной историей этого дефицита или признаками резистентности к гепарину. Тестирование следует проводить не менее 6 недель после окончания беременности и повторять через 12 недель после первого теста для подтверждения положительных результатов.
НЕ ПРОВОДИМ скрининг на тромбофилию у женщин с осложнениями беременности, такими как повторный выкидыш или другие осложнения беременности. Для женщин с повторной или поздней потерей беременности скрининг на антифосфолипидные антитела можно предлагать только тогда, когда есть уверенность, что результаты помогут снизить риск и принять решение о лечении.
Например, если у женщины анатомический порок матки, то ее повторные потери беременности не имеют ничего общего с тестированием на АФС.
Во время беременности следует избегать тестирования на антифосфолипидные антитела, поскольку результаты могут быть ненадежными (уровни антител повышаются у всех беременных женщин).
ВЕРНУТЬСЯ в Блог Др. Елены Березовской
Комментарии