Жінки при надії досить часто прискіпливо дивляться на ваги. Чи не надто багато я набрала? Яка норма? Як контролювати свою вагу? Давайте розберемося з цими питаннями.Сучасне акушерство не визнає вимірів ваги жінки (та навіть і плоду) за тижнями, тому що швидкість приросту ваги залежить від різноманітних факторів і може бути різною. До того ж, вага жінки також не визначає вагу дитини. Зазвичай, під час кожного візиту до лікаря перевіряють вагу жінки, для більш точного визначення нормального розвитку плоду роблять УЗД, з його допомогою також можна вирахувати умовну вагу дитини.

Загалом, приріст у вазі до кінця вагітності має становити до 12 600 г або майже 13 кг, у середньому. Хоча діапазон може бути від 8.5 кг до 20 кг.


В медицині користуються індексом маси тіла (ІМТ), який обчислюють за формулою: Маса тіла (кг) / зріст (м2) (у квадраті). І збільшення ваги в період вагітності розраховують на основі ІМТ. Нормою ДО вагітності вважають індекс маси тіла від 18.5 до 24.9 кг/м2. Відхилення в меншу чи більшу сторону є факторами ризику розвитку ускладнень вагітності.

Відповідно до показника індексу маси тіла більшість лікарів дотримуються наступних рекомендацій загального збільшення ваги тіла вагітної: • мала вага — 12.7-18 кг • нормальна вага — 11.3-15.9 кг • зайва вага — 6.8-11.3 кг • ожиріння — 6.8 кг



Тобто, чим менша вага була до вагітності, тим більше ви можете набрати під час вагітності. Але не треба лякатися! Додаткова вага – це вага вашого малюка, плацента, матка, навколоплідні води, збільшення об’єму крові та тканинної рідини, збільшені молочні залози, жирова тканина. Це все потрібно для розвитку дитини.
Жінки з багатоплідною вагітністю набирають ще більше кілограмів, ніж вагітні одним плодом — від 2 до 5 кг додатково.

Тому не потрібно надто перейматися показниками вагів, але й піклуйтеся про правильне харчування, щоб і ви, і малюк були здорові!

Для аккаунту Мама 24/7