Сьогодні хочу розповісти про книгу «Коли тобі 35+».

Вивчаючи контингент моїх підписників і читачів, я зрозуміла, що майже третина з них є віком 30-40 років. Що це за група жінок і з чим вони стикаються?

• Це жінки, які набагато здоровіші, ніж їхні ровесниці з попередніх поколінь
• Вони починають створювати сім’ю після 30 років, бо на першому місці є освіта і кар’єра
• Вони знають про свою репродуктивну програму досить мало, бо ця тема не обговорюється в школах чи училищах
• Вони мають непогані прибутки, бо мають власні бізнеси або добру роботу, тому можуть витрачати більше грошей
• Вони дбають про своє здоров’я і красу, тому готові витрачати чимало грошей на різні процедури, відвідують салони і клініки частіше
• Вони бояться старості, бо смак життя більшості до вподоби, також багато з них інтернет-залежні, тобто наслідують своїх віртуальних кумирів різноманітних онлайн санта-барбар.

В цьому немає нічого дивного, бо різні покоління людей мають різні потреби від життя. Поняття сім’ї і сімейності значно змінилося за останні півстоліття, та і відношення людей до теми «продовження роду», тобто створення потомства, також.
Найбільше мене хвилювало те, що багато жінок, нічого не знаючи про своє внутрішнє жіноче «начиння» і маючи вже певні чималі гроші в гаманці, легко стають жертвами тотального обману про те, що треба вічно омолоджуватися, бо на старості років все буде «жахливо». Це одна сторона сучасних жінок.

Але є і інша: можливість мати дітей з віком не гарантовано природою. Зате більшість репродуктологів гарантує дітей навіть в менопаузі. А чи є так насправді?

Прикро, що інформацію про різні шахрайські методи «підтримки здоров’я» та лікування різноманітних комерційних діагнозів, жінки сприймають довірливо. Але правдиву інформацію про своє тіло і його резерви багато наших жінок сприймає негативно.
Тому кожна жінка насправді повинна знати правду про те, які у неї резерви мати дітей, що стається з тілом і репродуктивною системою з віком, чому завагітніти і виносити дитину стає важче після 35 років.