Коли мене попросили читачі розповісти про модні зараз пептиди для омолодження і менопаузи, я спершу здивувалася: як про фуфло можна розповідати багато? Достатньо одного поганого слова. Але очевидно до декого не доходить. І тут я згадала, як мій батько, коли притулявся до чарки, кричав, що на столі чи в холодильнику завжди мусять бути вуглеводи. Що за вуглеводи? Так він називав квашену капусту. Так, будь-які овочі і фрукти можна назвати вуглеводами.

Що таке пептиди? Якщо згадаєте органічну хімію, чи якщо ви десь чули, то є білки, вуглеводи і жири – основні компоненти нашої їжі, які використовуються потім тілом на побудову всього, з чого воно складається і що виробляє. Білки (протеїни) побудовані з амінокислот, яких достатньо в їжі, особливо тваринного походження. Цікаво, що якщо речовина нараховує до 50 одиниць амінокислот, то це ми називаємо пептидом, а якщо більше, то протеїном. Пептиди можуть поєднуватися з жирами і вуглеводами. І в організмі людини є понад 7 тисяч видів пептидів.

Коли пептиди починають продавати через розкручену рекламу як чудодійних засіб від менопаузи, то потрібно негайно включити логіку і починати запитувати: які саме пептиди із відомих науці 7 тисяч? А хіба мені не вистачає пептидів? Як проявляється їх нестача? Якщо я їм продукти тваринного походження, то для чого мені пептиди? А як отримують ці пептиди, що рекламують? З якої тварини? Невже корову будуть вбивати заради того, щоб переробити її на пептиди, а не на свіже м’ясо? А можливо на фермі купляють залишки від корови, кишківник, роги і копита, і потім це все перемелюють і називають пептидами? Чи може то з рослин? А відколи у рослин стільки пептидів? Щось тут не те…

Дійсно не те. І скажу вам відверто, не тратьте навіть час на пошуки відповідей на ці запитання. Чуєте слово «пептид», відразу розвертаєтеся і, якщо ви голодні, купляєте їжу і готовите щось смачненьке. Я тепер, коли буду чоловікові подавати на обід котлети, чи шматок ковбаси, чи смажене м’ясо, буду казати йому: «Коханий, відтепер ти їси пептиди. Вони дуже корисні для твого здоров’я… Вчора воно називалося м’ясом. Але ти ж розумієш, не модно тепер м’ясо називати м’ясом. Так що, хочеш ще шматочок пептиду? На здоров’я!»

⬇️Ru

Когда меня попросили читатели рассказать о модных ныне пептидах для омоложения и менопаузы, я сначала удивилась: как о фуфле можно рассказывать много? Достаточно одного дурного слова. Но очевидно до некоторых не доходит. И тут я вспомнила, как мой отец, прикладываясь к рюмке, кричал, что на столе и в холодильнике всегда должны быть углеводы. Так он называл квашеную капусту. Да, любые овощи и фрукты можно назвать углеводами.

Что такое пептиды? Если вспомните органическую химию, или если вы где-то слышали, то есть белки, углеводы и жиры – основные компоненты нашей пищи, которые используются потом телом для построения всего, из чего оно состоит и что производит. Белки (протеины) построены из аминокислот, которых достаточно в пище, особенно животного происхождения. Интересно, что если вещество насчитывает до 50 аминокислот, то это мы называем пептидом, а если больше, то протеином. В организме человека более 7 тысяч видов пептидов.

Когда пептиды начинают продавать через раскрученную рекламу как чудодейственное средство от менопаузы или для омоложения, нужно включить логику и начинать спрашивать: какие именно пептиды из известных науке 7 тысяч? Разве мне не хватает этих пептидов? Как проявляется эта нехватка? Если я ем продукты животного происхождения, то зачем мне пептиды? А как получают эти чудесные пептиды? С какого животного? Неужели корову будут убивать ради того, чтобы переделать ее в пептиды, а не в свежее мясо? А может быть на ферме покупают остатки от коровы, кишечник, рога и копыта, и потом это все перемалывают и называют пептидами? Или это из растений? А откуда у растений столько пептидов? Что-то здесь не то…

Действительно не то. И скажу вам откровенно, не тратьте даже время на поиски ответов на эти вопросы. Слышите слово «пептид», сразу разворачиваетесь и, если вы голодны, покупаете еду и готовите что-нибудь вкусненькое. Я теперь, когда буду мужу подавать на обед котлеты, кусок колбасы или жареное мясо, буду говорить ему: «Любимый, теперь ты ешь пептиды. Они полезны для твоего здоровья. Вчера этот пептид назывался мясом. Но ты ведь понимаешь, не модно теперь мясо называть мясом. Так что хочешь еще один кусочек пептида?