Питання абортів, яке, зважаючи на ситуацію в Польщі, сьогодні у всіх на слуху, не можна вирішувати забороною. У цьому впевнена акушер-гінеколог, лікар-дослідник і авторка багатьох книг Олена Березовська.

До Львова фахівець привезла чергове видання, покликане допомогти жінкам правильно поводити себе у період вагітності, відчуваючи себе щасливою.

Фахівець уже 20 років проживає у Канаді, де аборти не є стихійним явищем. Хоча вони і не перебувають під забороню.

Водночас фахівець не вважає, що аборти повинні стати нормою сучасного суспільства. Адже тема перерваної вагітності стосується не лише самої жінки, але й чоловіка та держави. Це спільна відповідальність.

«Закони Канади в плані абортів майже такі самі, як, скажемо, Північної Америки чи більшості країн Європи. Тобто за власним бажанням жінка може перервати вагітність до 12-ти тижнів. Далі є покази для медичного аборту – 20-22 тижні у залежності від країни. Але аборти не заборонені», – каже лікар.

«Насправді, я не сторонник абортів. Я ніколи не підтримую їх. Але я не раз стикалася з ситуаціями, де жінка повинна сама була вирішити свою подальшу долю. Це було, для прикладу, коли її зґвалтували.  Я вважаю, що питання абортів повинне вирішуватися як відповідальність двох – жінки і чоловіка. Ідеальна держава ж повинна забезпечити, як жінка буде виховувати одна ту дитину, які вона може мати пільги чи матеріальну допомогу. Тому що найлегше заборонити і сказати, що це не можна.  Уже тепер в Україні на кордоні є 5 клінік, куди їздять польські жінки на аборти. Така заборона призводить до того, що підвищується рівень нелегальних абортів і так чи інакше жінки намагаються знайти вихід із ситуації.  Але знову ж таки ми говоримо про відповідальність однієї жінки. Це виходить, що держава переклала на плечі жінки відповідальність за своє майбутнє і, що далі вона повинна робити», – вважає Олена Березовська.

А для того, щоб на рівні законодавства закріплювати ті чи інші положення у питаннях переривання вагітності, варто спершу запровадити спеціальні освітні програми. Завдяки ним міжнародне суспільство сьогодні дедалі рідше стикається з проблемою переривання вагітності.

«Якщо приймати якісь закони, повинен бути інший підхід у планах кращого забезпечення заходами попередження вагітності. За кордоном статеве виховання кардинально зменшило рівень абортів серед молодої категорії населення і, особливо, незаплановані вагітності серед підлітків. Соціальна програма має бути якась, навіть програма, скажемо, медична, програма статевого виховання. Тобто це має бути комплекс заходів. А вже після того вирішувати, наскільки вони є ефективні чи неефективні. Чи дійсно ми повинні заборонити чи не буде навіть потреби підіймати таке питання і забороняти аборти», – ділиться фахівець.

Щодо України, то на думку експерта, рівень вагітності тут у порівнянні з минулими роками зменшився. І неабияку роль зіграли саме засоби контрацепції. Але ситуація могла б бути ще значно кращою, якби люди отримували більше інформації про те, як можна уберегти себе від незапланованої вагітності.

«Як показує статистика, кількість переривань незапланованої вагітності значно зменшилась. Раніше, може років 5-7 тому назад, це було майже 80 відсотків, а зараз, за деякими даними, 50-60 відсотків, можливо, менше. Дуже точних даних станом на зараз не маю. Більше жінок використовує сучасні контрацептивні методи. Тому рівень абортів пішов донизу. Можемо говорити про те, що методи, які б зменшили переривання незапланованої вагітності є, але їх треба донести до суспільства», – розповідає Олена Березовська.

Автор: Олег ГАЛІВ

Джерело dyvys.info