1. У середньому 1 жінка з 3 не відчуває оргазму в перший рік шлюбу, і лише 30 % регулярно досягають оргазму в процесі одного статевого контакту. Це може бути пов’язано із недосвідченістю статевих партнерів, психологічними (страх не задовольнити партнера, страх перед можливою вагітністю) та іншими факторами.

2. Скарги на свербіж, біль, дискомфорт у ділянці статевих органів найчастіше з’являються внаслідок подразнення шкіри присінку піхви (вульви) виділеннями, механічними подразниками (пеніс, інструменти, пальці, вібратор) або хімічними подразниками (мило, пральний порошок, лікарські розчини тощо).

3. Не існує кліторного, піхвового чи ще якогось оргазму. Оргазм – це завжди оргазм, незалежно від того, яким методом збудження і сексуальних стосунків він отриманий.

4. Понад 60 % жінок відчували або відчувають біль під час статевого акту, проте переважно він з’являється через недосвідченість партнерів у сексуальних стосунках, слабкого збудження жінки перед і її невміння розслабитися під час статевого акту, і дуже рідко – через піхвові інфекції і запальні процеси репродуктивної системи.

5. Визначення HLA (людських лейкоцитарних антигенів) у подружжя не має стосунку до планування вагітності, успішного зачаття, виношування вагітності і не відображає «сумісності партнерів».

6. Визначення специфічних генів і хромосом, що відіграють важливу роль у появі низки небезпечних захворювань, рекомендовано у подружжя лише суворо за приписом (рідкісна етнічна група, наявність хворих дітей і родичів тощо).

7. Пошук антитіл на сперматозоїди в крові жінки – це повний абсурд із лікарського погляду.

8. Якщо жінка народила природним шляхом хоча б одну дитину після 20 тижнів вагітності, про якусь анатомічну несумісність її піхви зі статевим членом чоловіка не може навіть і йтися.

9. Сексуальна несумісність партнерів перебуває винятково у психологічній площині і пояснюється їхнім різним ставленням до видів і режимів сексуальної активності.

10. Якщо жінка не має анатомічного дефекту піхви, якщо чоловік не має анатомічного дефекту статевого члена – такі сексуальні партнери анатомічно сумісні.

11. Якоїсь резусної чи «групової» несумісності подружжя в природі не існує. Сумісність крові визначають лише під час переливання крові.

12. Справжня алергія на сперму – це вкрай рідкісне явище (в медичній літературі за всю історію спостережень згадують лише 74 випадки алергії на сперму).

Ця стаття доступна також російською мовою за цим посиланням